Premier na harcerskiej wyprawie
, / 1286 0

Premier na harcerskiej wyprawie

SHARE
Premier na harcerskiej wyprawie

Niezwykłą ścieżkę przez Skautowe Miasteczko w San Antonio przebył wczoraj Premier Donald Tusk. Wraz z żoną odwiedził polskich harcerzy podczas wyprawy „Uniamo le generazioni/Łączymy pokolenia”.

Odwiedził terenowy sklep 4 Żywiołów, spotkał się z rozśpiewanymi skautami (spotkanie to uwiecznione zostało nawet na pamiątkowym „zdjęciu z ręki”). Trafił w końcu do zlotowych medyków, gdzie przekonał się, jak harcerscy ratownicy radzą sobie z trudnymi, ambulatoryjnymi przypadkami. Radośnie przywitał się z (całą i zdrową) przypiętą do deski ratunkowej dziewczyną i skierował swoje kroki do namiotu dowodzenia – Centrum Prasowego.

Podczas spotkania z redaktorami harcerskich portali szczególnie zainteresował się zespołem mediów społecznościowych, zagadując o internetowych innowacjach. Poświęcił sporo czasu redakcji #MC2014, gdzie zostawił krótką notkę dla uczestników zlotu. „Bohaterowie spod Monte Cassino patrzą na Was z dumą. Ich poświęcenie miało sens – bby było dla kogo się poświęcać. Jesteście wspaniali!” – napisał.

Żywo zainteresowany ZHP360 i poziomem harcerskich mediów, we wspaniałym humorze opuścił namiot.
Tuż za wyjściem czekali na niego włoscy skauci z gotowym posiłkiem – bogate, tradycyjne antipasti podbijały zresztą podniebienia wszystkich uczestników, którzy skusili się na specjały włoskiej kuchni.
Nie mógł jednak zostać tam długo, bo nieopodal czekała na niego liczna grupa harcerzy. Wielu młodych ludzi zafascynował swoją wypowiedzią spotkaną do harcerzy. Jego słowa były budujące. Nie zabrakło także słów pochwały. Później nadszedł czas na kilka pytań, które zadawali skauci. Rozmowa przebiegała w miłej i niezwykle sympatycznej atmosferze.

Pod koniec dnia brał również udział w specjalnym spotkaniu z kombatantami, świadkami Bitwy o Monte Cassino. Oprócz powitania zgromadzonych gości, wręczył obchodzącemu 90 urodziny kombatantowi – Panu Zbigniewowi Dłużnieńskiemu szablę oraz zaintonował pieśń „200 lat”.

 

PASSWORD RESET

LOG IN