Komunikat prasowy: wyprawa „Uniamo le generazioni/Łączymy pokolenia”

Komunikat prasowy: wyprawa „Uniamo le generazioni/Łączymy pokolenia”

SHARE
, / 644 0

Rozpoczęła się wyprawa Związku Harcerstwa Polskiego „Uniamo le generazioni/Łączymy pokolenia” w 70. rocznicę bitwy o Monte Cassino.

Dziś i jutro 1400 harcerzy wyruszy, aby upamiętnić te ważne wydarzenia na włoskiej ziemi.

Jednak tegoroczna wyprawa to nie tylko patriotyczne uroczystości – dla uczestników przygotowano wiele atrakcji. Zwiedzanie miast północnych Włoch – Wenecji i Werony, podróże po urokliwych terenach Lacjum, poznawanie Rzymu, a w drodze powrotnej – Wiednia. Podczas wyprawy odbędzie się również tradycyjny rajd Honker – przebiegał będzie terenami, gdzie przed siedemdziesięcioma laty toczyła się bitwa o Monte Cassino.

To również okazja do rozmowy ze świadkami tamtych wydarzeń – harcerze będą brali udział w specjalnym spotkaniu z kombatantami wojennymi. Będą również pełnić służbę na tamtejszych cmentarzach i miejscach pamięci.

Wyprawa organizowana jest wraz z włoskimi organizacjami skautowymi – AGESCI i CGNEI. Ważnym partnerem jest również Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Zlot „Uniamo le generazioni/Łączymy pokolenia” zakończy się w przyszły wtorek.

Podczas zlotu działać będą wszystkie organizacyjne media – komunikatów i informacji można spodziewać się na stronach mc2013.zhp.pl i zhp.pl. Specjalne programy harcerskiej telewizji internetowej ZHP360 znaleźć można na www.youtube.com/zhp360. Tym razem codziennie czekają nas 2 programy publicystyczne – „Dzień Dobry Cassino!”oraz „Studio Museo Historiale”. Będziemy mogli zobaczyć również transmisje z najważniejszych uroczystości podczas zlotu.

Działać będzie również zlotowy dziennik – #MC2014.

informacje na temat zlotu:

phm. Aleksandra Tasz

rzecznik@zhp.pl

tel. 601246164

PASSWORD RESET

LOG IN