Trasa

Trasa

Przed nami długa droga. Podróż do Włoch zajmie z centralnej Polski przynajmniej 18 godzin stałej jazdy. Nie będzie jednak tak źle, jak mogłoby się wydawać!

Jadąc na uroczystości zwiedzimy Wenecję i Weronę, potem dotrzemy do urokliwych terenów Lacjum.

W drodze powrotnej odwiedzimy Rzym i Watykan.

29 autokarów pokona odległość ponad 1900 km, aby 1300 harcerzy wzięło udział w największej harcerskiej przygodzie tego roku – wyprawie „Uniamo le generazioni/Łączymy pokolenia”

Przed nami daleka, długa droga. Przez kilka dni prawie zamieszkacie w swoich autokarach, dlatego pamiętajcie, żeby dbać o siebie, wygodnie siedzieć, nie przeszkadzać znajomym i trzymać dookoła siebie porządek. Podczas podróży przestrzegaj poniższych zasad:

• w trakcie całej podróży siedź na swoim miejscu,
  • przez cały czas jazdy musisz być przypięty pasami bezpieczeństwa – we Włoszech mandaty za odstąpienie od tej zasady są bardzo wysokie,
  • uważaj jedząc lub pijąc,
  • nie rób za dużo hałasu – to rozprasza kierowcę ,
  • jeśli potrzebujesz jakichkolwiek informacji – porozmawiaj ze swoim koordynatorem autokaru,
  • uważaj przy wysiadaniu z autokaru, odejdź od niego jak najszybciej,
  • podczas wyjmowania bagażu zastosuj się do poleceń zastępowego i kierowcy,
  • utrzymuj czystość w autokarze – wszystkie śmieci umieszczaj w plastikowych workach,
  • nie zapomnij zabrać ze sobą wszystkich swoich rzeczy – sprawdź siedzenie, podłogę i bagażnik nad siedzeniem,
  • jeśli znajdziesz coś, co nie jest Twoje – oddaj to koordynatorowi autokaru.

Kiedy przechodzisz w okolicy drogi lub parkingu – zachowaj szczególną ostrożność. Zwracaj uwagę na rowery. Nie przechadzaj się pomiędzy autokarami stojącymi na parkingu. Przechodź wyłącznie przez przejścia dla pieszych!

Przez odpowiedzialne, dojrzałe podejście i prawdziwe chłonięcie atrakcji, które uchylają przed nami Włochy przeżyjmy wspaniały czas!

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.