Piątek (16 maja)
, / 1214 0

Piątek (16 maja)

SHARE
Piątek (16 maja)

W piątek, który jest pierwszym dniem pobytu w Cassino rozpoczynamy energiczne działania.

Rano – program modułowy:

Rajd Honker

Trasa fabularyzowanego rajdu Honker prowadzi przez tereny pola bitwy na Montecassino. Do wykonania będziecie mieli wiele zadań sprawnościowych i historycznych. Wyprawa w kluczowe  i symboliczne miejsca na terenie Parku Narodowego Monti Aurunci pozwolą Wam na nowo odkryć losy bitwy. Załóż długie spodnie, koszulkę drużyny, rękawice. Weź ze sobą wodę! Przejście rajdu zajmie Ci 6 godzin!

Wizyta w Museo Historiale di Cassino

Opowiedzieć historię – to według autora koncepcji muzeum Gianpiero Perri’ego główne zadanie „Historiale”. W ciągu godzinnego spotkania poznajemy historię Ziemi Benedyktyńskiej. Multimedialne prezentacje, filmy, zdjęcia… Ta podróż pozwala zrozumieć, jaką drogę przeszła Europa i Włochy w ubiegłym stuleciu, zobaczyć kontekst historyczny. „Historiale” to opowieść o bitwie pod Monte Cassino, o zburzeniu klasztoru i okolicznych miast. To także opowieść o powojennej odbudowie.

Służba w miejscach pamięci

W tym bloku programowym wyruszycie do miejsc pamięci w okolicach Cassino by wykonać różne zadania związane z przygotowaniami do uroczystości.

Po południu:

Próba uroczystości państwowych

Po odpoczynku w Miasteczku Skautowym na Polskim Cmentarzu Wojennym odbędzie się próba niedzielnych uroczystości państwowych. Organizatorzy przewidzieli dużo ważnych zadań dla harcerzy.  Próba potrwa około 1,5 godziny i będzie dosyć dynamicznym wydarzeniem. Zachowaj spokój i nie denerwuj się. Musimy wspólnie przećwiczyć poszczególne części uroczystości by w niedzielę wszystko poszło zgodnie z planem.

Capstrzyk harcerski

Po zakończeniu próby i krótkiej przerwie odbędzie się capstrzyk harcerski. W trakcie wieczornego wydarzenia zapalimy „Światła pamięci” na mogiłach poległych żołnierzy. Capstrzyk będzie główną harcerską uroczystością  w związku z 70. rocznicą Bitwy o Monte Cassino.

Zatknięcie flag narodowych na pomnikach na polu bitwy

Grupa wędrowników wyruszy wieczorem na pomniki by na znak pamięci zatknąć na nich flagi narodowe.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

PASSWORD RESET

LOG IN