Niedziela (18 maja)
, / 921 0

Niedziela (18 maja)

SHARE
Niedziela (18 maja)

Na wzgórzu Montecassino musimy być w niedzielę bardzo rano by przygotować wszystko do uroczystości.

Główne uroczystości państwowe na Polskim Cmentarzu Wojennym

Te z kolei rozpoczną się około godz. 9.50. Wydarzenie będzie składało się z trzech części – odegrania hymnów państwowych i złożenia na mogiłach żołnierzy symbolicznych maków, polowej mszy świętej oraz modlitw wielowyznaniowych i ceremonii państwowej. Symbolicznym zakończeniem obchodów będzie odegranie, tak jak 70 lat temu, „Hejnału mariackiego”.

Happening skautowy na Piazza Labriola w Cassino

O godzinie 18.00 w śródmieściu Cassino wspólnie ze skautami włoskimi spotkamy się na happeningu. Będzie wesoło i skautowo. Na Piazza Labriola zagra nasza orkiestra. Przewidywany jest też udział przedstawicieli władz miasta. Włosi nie chcą zdradzić szczegółów tego wydarzenia więc szykujemy się na niespodziankę.

Happening skautowy zamyka naszą obecność w mieście Cassino. Wracając wieczorem do Fiuggi pozostawiamy za sobą doświadczenia trzech intensywnych dni związanych z udziałem w 70. rocznicy bitwy o Monte Cassino.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

PASSWORD RESET

LOG IN