Poniedziałek (19 maja)

Po śniadaniu w Fiuggi wyruszamy w kierunku Rzymu. Autokary pozostawimy na parkingach przy krańcowych stacjach metra by rozpocząć zwiedzanie Wiecznego Miasta.

Po Rzymie najwygodniej podróżować komunikacją miejską. W mieście funkcjonują dwie linie metra – niebieska i czerwona, które pozwalają dojechać do historycznego centrum miasta i do Watykanu. Na drugi brzeg Tybru biegnie linia czerwona. Trzecia linia (zielona) jest w trakcie budowy. Do wszystkich interesujących miejsc, do których nie dociera metro, można dojechać autobusami. Główne punkty przesiadkowe znajdują się przy dworcu Termini, Koloseum i innych dworcach kolejowych. Po mieście kursują również tramwaje. Jednorazowy bilet na przejazd to koszt 1,50 €. Bilet dobowy kosztuje 6 €.

Msza święta w Rzymie

Po południu w jednym z rzymskich kościołów odprawiona zostanie msza święta zamykająca wyprawę. Koordynator autokaru przekaże Ci informację, gdzie i o której powinniście się stawić by nie spóźnić się na mszę.

Krąg pożegnalny w Rzymie

Bezpośrednio po mszy wszyscy razem staniemy do kręgu harcerskiego na zakończenie wyprawy. Chociaż czeka nas jeszcze długa podróż do kraju, to ostatni moment kiedy wszyscy jesteśmy w jednym miejscu. Po odśpiewaniu „Bratniego słowa” rozjedziemy się metrem na parkingi autokarowe by rozpocząć podróż do domu.

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.