Uniamo le generazioni/Łączymy pokolenia!
, / 488 0

Uniamo le generazioni/Łączymy pokolenia!

SHARE
Uniamo le generazioni/Łączymy pokolenia!

W 70. rocznicę Bitwy o Monte Cassino wielka wyprawa harcerzy wyrusza z Polski.

Harcerze z ZHP od wielu lat odwiedzają polskie cmentarze wojenne we Włoszech by uczcić pamięć o żołnierzach, którzy przelali swą krew w drodze do Ojczyzny. Kultywowanie pamięci o nich jest naszym ważnym obowiązkiem. Tej wiosny na uroczystości 70. rocznicy bitwy przybywają ostatni jej świadkowie. To ostatnie momenty, aby spotkać bohaterów Armii Generała Andersa oraz wysłuchać ich opowieści. Wyprawę organizujemy wspólnie ze skautami włoskimi z AGESCI i CNGEI. Bez ich rady i pomocy przeprowadzenie tak dużego przedsięwzięcia na drugim końcu Europy byłoby niemożliwe. Te kilka dni spędzonych we Włoszech będzie okazją do poznania osób i odwiedzenia miejsc związanych z naszą trudną historią. Wyprawa jest także czasem by symbolicznie połączyć pokolenia – kombatantów i młodzieży, Włochów i Polaków. Tutaj, w Cassino napiszemy kolejny rozdział historii zjednoczonej Europy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.

PASSWORD RESET

LOG IN